Source SEC Filings (10-K/10-Q)
Updated Mar 27, 2026
Currency USD
FYE March
This page shows 21Shares Solana ETF (TSOL) financial statements, including the income statement, balance sheet, cash flow statement, and key financial ratios. All figures are derived from SEC filings (10-K and 10-Q reports).
Key Financial Metrics
Earnings & Revenue
Revenue
N/A
EBITDA
N/A
Net Income
-$4.1M
21Shares Solana ETF reported -$4.1M in net income in fiscal year 2025.
EPS (Diluted)
N/A
Cash & Balance Sheet
Free Cash Flow
N/A
Cash & Debt
N/A
Dividends Per Share
N/A
Shares Outstanding
360,000
21Shares Solana ETF had 360,000 shares outstanding in fiscal year 2025.
Margins & Returns
Gross Margin
N/A
Operating Margin
N/A
Net Margin
N/A
Return on Equity
-72.3%
21Shares Solana ETF's ROE was -72.3% in fiscal year 2025, measuring profit generated per dollar of shareholder equity.
Capital Allocation
R&D Spending
N/A
Share Buybacks
N/A
Capital Expenditures
N/A
TSOL Income Statement
| Metric | Q2'26 |
|---|---|
| Revenue | N/A |
| Cost of Revenue | N/A |
| Gross Profit | N/A |
| R&D Expenses | N/A |
| SG&A Expenses | N/A |
| Operating Income | N/A |
| Interest Expense | N/A |
| Income Tax | N/A |
| Net Income | N/A |
| EPS (Diluted) | N/A |
TSOL Balance Sheet
| Metric | Q2'26 |
|---|---|
| Total Assets | $500K |
| Current Assets | N/A |
| Cash & Equivalents | $500K |
| Inventory | N/A |
| Accounts Receivable | N/A |
| Goodwill | N/A |
| Total Liabilities | $500K |
| Current Liabilities | N/A |
| Long-Term Debt | N/A |
| Total Equity | $100 |
| Retained Earnings | N/A |
TSOL Financial Ratios
| Metric | Q2'26 |
|---|---|
| Gross Margin | N/A |
| Operating Margin | N/A |
| Net Margin | N/A |
| Return on Equity | N/A |
| Return on Assets | N/A |
| Current Ratio | N/A |
| Debt-to-Equity | 5000.04 |
| FCF Margin | N/A |